| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ434V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ434V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ434V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ434V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ434V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ434V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ434V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ434V.
| EKMQ451VSN151MQ30S | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ451VSN151MQ30S.pdf | |
| ELH109M050AS5AA | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ELH109M050AS5AA.pdf | |
| LGW2W181MELZ45 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2W181MELZ45.pdf | |
| UWD1V101MCL1GS | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UWD1V101MCL1GS.pdf | |
| 35YXG470MEFCGA12.5X16 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35YXG470MEFCGA12.5X16.pdf | |
| EKY-350ETE102MK25S | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-350ETE102MK25S.pdf | |
| 517D337M100EK6AE3 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D337M100EK6AE3.pdf | |
| B43254B9686M | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254B9686M.pdf | |
| 678D227M016CC4D | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 585 mOhm @ 20Hz 3000 Hrs @ 105°C | 678D227M016CC4D.pdf | |
| EEV-FK1H220P | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1H220P.pdf | |
| C1005X5R1E333K050BA | 0.033µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R1E333K050BA.pdf | |
| C1005X5R0G225K050BB | 2.2µF 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R0G225K050BB.pdf | |
| CKG57KX7R2A105K335JH | 1µF 100V Ceramic Capacitor X7R Nonstandard SMD 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) | CKG57KX7R2A105K335JH.pdf | |
| C2012X7R1C475M125AE | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R1C475M125AE.pdf | |
| CC0805JRX7R9BB823 | 0.082µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805JRX7R9BB823.pdf |