| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ433V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ433V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ433V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ433V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ433V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ433V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ433V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ433V.
| EKZN800ELL820MH20D | 82µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EKZN800ELL820MH20D.pdf | |
| 860020375013 | 560µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020375013.pdf | |
| 50ZL22MEFC5X11 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 50ZL22MEFC5X11.pdf | |
| UPS1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1C220MDD.pdf | |
| EEU-TA1J221LB | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1J221LB.pdf | |
| ESMH800VSN822MR50S | 8200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VSN822MR50S.pdf | |
| B43504B2687M67 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B2687M67.pdf | |
| ERLA201LIN901KR35M | 900µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA201LIN901KR35M.pdf | |
| B43501E187M87 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 740 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E187M87.pdf | |
| GRM1555C2A2R2CA01D | 2.2pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C2A2R2CA01D.pdf | |
| C0816X7S0G105M050AC | 1µF 4V Ceramic Capacitor X7S 0306 (0816 Metric) 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) | C0816X7S0G105M050AC.pdf | |
| C3225JB1C156M250AA | 15µF 16V Ceramic Capacitor JB 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225JB1C156M250AA.pdf | |
| FG20X7R1E475KNT06 | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) | FG20X7R1E475KNT06.pdf | |
| FK26X7R1E685K | 6.8µF 25V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FK26X7R1E685K.pdf | |
| GRM1555C2A6R5CA01J | 6.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C2A6R5CA01J.pdf |