| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ431V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ431V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ431V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ431V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ431V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ431V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ431V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ431V.
| 382LX561M500B052VS | 560µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX561M500B052VS.pdf | |
| LNU2H152MSEF | 1500µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2H152MSEF.pdf | |
| UMT0J220MDD | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0J220MDD.pdf | |
| MALREKB00AA122LL0K | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.23 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA122LL0K.pdf | |
| B41821A4227M | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A4227M.pdf | |
| UPW1C151MED1TA | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1C151MED1TA.pdf | |
| 16THV220M8X10.5 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 16THV220M8X10.5.pdf | |
| UUJ2C101MNQ1MS | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2C101MNQ1MS.pdf | |
| B43540B5107M | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 960 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5107M.pdf | |
| M39018/04-2057M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/04-2057M.pdf | |
| B41022A8335M | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | B41022A8335M.pdf | |
| GRM155R61E104KA87D | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R61E104KA87D.pdf | |
| C2012X7R1A335K125AC | 3.3µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R1A335K125AC.pdf | |
| CC0201KRX5R5BB473 | 0.047µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CC0201KRX5R5BB473.pdf | |
| 885012207026 | 10µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 885012207026.pdf |