| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ430V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ430V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ430V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ430V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ430V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ430V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ430V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ430V.
| UPA1V391MPD1TD | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1V391MPD1TD.pdf | |
| 860010275020 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010275020.pdf | |
| UPA1A222MPD1TD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA1A222MPD1TD.pdf | |
| UCJ1H100MCL1GS | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 14 Ohm 2000 Hrs @ 125°C | UCJ1H100MCL1GS.pdf | |
| EKMG100ELL330ME11D | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG100ELL330ME11D.pdf | |
| EEU-EB1H101SJ | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1H101SJ.pdf | |
| UKL1H330KPDANATA | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H330KPDANATA.pdf | |
| UEP1V100MDD | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1V100MDD.pdf | |
| EEU-TA1J221L | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1J221L.pdf | |
| 420BXW47MEFC10X45 | 47µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 420BXW47MEFC10X45.pdf | |
| 35YXJ3300MGC16X31.5 | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35YXJ3300MGC16X31.5.pdf | |
| MAL203865682E3 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203865682E3.pdf | |
| B43252C6826M | 82µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252C6826M.pdf | |
| B43601E2827M80 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2827M80.pdf | |
| B43508B5157M87 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5157M87.pdf |