| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ393V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ393V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ393V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ393V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ393V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ393V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ393V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ393V.
| EEE-1EA221P | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1EA221P.pdf | |
| 865090442004 | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090442004.pdf | |
| 478LBB035M2CC | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 88.18 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 478LBB035M2CC.pdf | |
| ELXV250ELL121MF15D | 120µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL121MF15D.pdf | |
| UPJ1A221MED | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A221MED.pdf | |
| ECA-1EM471E | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1EM471E.pdf | |
| 477CKS063M | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 352.7 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 477CKS063M.pdf | |
| MAL211634101E3 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211634101E3.pdf | |
| UFG1E331MPM | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E331MPM.pdf | |
| MAL210255152E3 | 1500µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 102 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210255152E3.pdf | |
| E32D161HPN473MEM9M | 47000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.2 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D161HPN473MEM9M.pdf | |
| B43564B478M3 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals | B43564B478M3.pdf | |
| EMVK500ADA4R7ME55G | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVK500ADA4R7ME55G.pdf | |
| TC10101 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 360 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC10101.pdf | |
| JMK316ABJ226KLHT | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | JMK316ABJ226KLHT.pdf |