| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ334V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 330K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ334V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ334V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ334V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ334V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ334V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ334V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ334V.
| EEE-FP1E151AP | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FP1E151AP.pdf | |
| UPM1A151MED1TD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1A151MED1TD.pdf | |
| 35ZLJ100M6.3X11 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 35ZLJ100M6.3X11.pdf | |
| 335CKS100M | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 40.191 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 335CKS100M.pdf | |
| 50PK1MEFCT15X11 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50PK1MEFCT15X11.pdf | |
| 477SML004M | 470µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.24 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 477SML004M.pdf | |
| UKL1V220KEDANATA | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1V220KEDANATA.pdf | |
| UPS2V3R3MPD | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2V3R3MPD.pdf | |
| AHA107M50F24B-F | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA107M50F24B-F.pdf | |
| 450BXC15MEFCG412.5X25 | 15µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 450BXC15MEFCG412.5X25.pdf | |
| 515D476M350FR6AE3 | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D476M350FR6AE3.pdf | |
| B43505E2227M62 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505E2227M62.pdf | |
| B43501B3157M67 | 150µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B3157M67.pdf | |
| MAL205655103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 47 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205655103E3.pdf | |
| EKMM401VNN471MR50N | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VNN471MR50N.pdf |