| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ332V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ332V.
| ECA-0JHG101 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-0JHG101.pdf | |
| MAL215099907E3 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | MAL215099907E3.pdf | |
| EEE-HAE330WAR | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAE330WAR.pdf | |
| UFG1H330MPM1TA | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H330MPM1TA.pdf | |
| 25YXA1000MEFCCA10X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25YXA1000MEFCCA10X20.pdf | |
| ELXZ6R3ELL392MK25S | 3900µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ6R3ELL392MK25S.pdf | |
| 30D105F150BA0 | 1µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D105F150BA0.pdf | |
| MAL204855472E3 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204855472E3.pdf | |
| B43231A9157M | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A9157M.pdf | |
| 380LX271M350H452 | SNAPMOUNTS | 380LX271M350H452.pdf | |
| E92F3J1VNT122MC50T | 1200µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 103 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F3J1VNT122MC50T.pdf | |
| B43456A9688M7 | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43456A9688M7.pdf | |
| HVMLS132M100EB0D | 1300µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 143 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS132M100EB0D.pdf | |
| MVH63VC101MK14TR | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 250 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | MVH63VC101MK14TR.pdf | |
| C3216C0G2J222J115AA | 2200pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216C0G2J222J115AA.pdf |