| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ331V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 330 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ331V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ331V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ331V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ331V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ331V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ331V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ331V.
| B43231E2187M | 180µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231E2187M.pdf | |
| MALIEYN07LA456F02K | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 73 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LA456F02K.pdf | |
| EKXJ421ELL121ML50S | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ421ELL121ML50S.pdf | |
| 567LBB160M2BE | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 296.05 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 567LBB160M2BE.pdf | |
| 100MXG1500MEFCSN25X30 | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 100MXG1500MEFCSN25X30.pdf | |
| B43505A2477M87 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A2477M87.pdf | |
| 53D132G050GJ6E3 | 1300µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 131 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 53D132G050GJ6E3.pdf | |
| MAL210186474E3 | 470000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210186474E3.pdf | |
| UHE1V221MPT | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1V221MPT.pdf | |
| MAL212323681E3 | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 550 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212323681E3.pdf | |
| 101X44W404MV4E | 0.40µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1410 (3524 Metric) 0.140" L x 0.098" W (3.56mm x 2.49mm) | 101X44W404MV4E.pdf | |
| 885012005053 | 4.7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 885012005053.pdf | |
| CL31F106ZPFNNNE | 10µF 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31F106ZPFNNNE.pdf | |
| K182M15X7RF53L2 | 1800pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K182M15X7RF53L2.pdf | |
| C1608CH2A103J080AC | 10000pF 100V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608CH2A103J080AC.pdf |