| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ304V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 300K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ304V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ304V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 300k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ304V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ304V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ304V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ304V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ304V.
| LLG2D152MELA50 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2D152MELA50.pdf | |
| 860010281030 | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010281030.pdf | |
| UVK1V101MED | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1V101MED.pdf | |
| UWR1C330MCL1GB | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWR1C330MCL1GB.pdf | |
| UPV1C121MGD1TA | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C121MGD1TA.pdf | |
| 250YXF22MEFCT810X20 | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 250YXF22MEFCT810X20.pdf | |
| MAL215099401E3 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2500 Hrs @ 105°C | MAL215099401E3.pdf | |
| ELXY250EC3332ML35S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY250EC3332ML35S.pdf | |
| MALREKA00JG268OG0K | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JG268OG0K.pdf | |
| 500D227M025DC5T | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D227M025DC5T.pdf | |
| 478LBA050M2CE | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 123.46 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 478LBA050M2CE.pdf | |
| LAK2D681MELA50 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2D681MELA50.pdf | |
| B43504A5157M82 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 900 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5157M82.pdf | |
| B43504E227M87 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 610 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E227M87.pdf | |
| MAL205948221E3 | 220µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205948221E3.pdf |