| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ300V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ300V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ300V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ300V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ300V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ300V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ300V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ300V.
| EEU-FR1V222 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1V222.pdf | |
| UPS1H3R3MDD1TD | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H3R3MDD1TD.pdf | |
| 8AX430M6.3X11 | 430µF 8V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 8AX430M6.3X11.pdf | |
| 107KXM025M | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.321 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 107KXM025M.pdf | |
| EEU-FC1C472S | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C472S.pdf | |
| LNU2W272MSEG | 2700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2W272MSEG.pdf | |
| 35ML10MEFCT54X7 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ML10MEFCT54X7.pdf | |
| AVS476M04B12T-F | 47µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 12.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS476M04B12T-F.pdf | |
| UHD1E331MPD1TA | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1E331MPD1TA.pdf | |
| B41888C8127M | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 308 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C8127M.pdf | |
| MAL214861222E3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214861222E3.pdf | |
| B43305A9127M82 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.13 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9127M82.pdf | |
| B43540B5157M60 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 640 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5157M60.pdf | |
| B43508A2128M82 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2128M82.pdf | |
| B43540C5187M62 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 540 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C5187M62.pdf |