| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ240V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ240V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ240V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ240V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ240V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ240V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ240V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ240V.
| EEE-HB1C470P | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1C470P.pdf | |
| UKL1E330MED1TD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E330MED1TD.pdf | |
| UKA1E682MHD | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1E682MHD.pdf | |
| UFG1H220MEM1TD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H220MEM1TD.pdf | |
| LGY1E183MELA50 | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1E183MELA50.pdf | |
| UVY1H2R2MDD1TA | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1H2R2MDD1TA.pdf | |
| ESMQ500ELL100ME11D | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ500ELL100ME11D.pdf | |
| USF1E220MDD1TE | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1E220MDD1TE.pdf | |
| ELXZ500ELL181MJ16S | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXZ500ELL181MJ16S.pdf | |
| B41858C6227M8 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 175 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C6227M8.pdf | |
| MALREKB00FE422D00K | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 140 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FE422D00K.pdf | |
| MAL212016681E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 81 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212016681E3.pdf | |
| TVA1406-E3 | 10µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1406-E3.pdf | |
| MAL210225471E3 | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 308 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210225471E3.pdf | |
| E37X421CPN222MD92M | 2200µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 47 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X421CPN222MD92M.pdf |