| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ223V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ223V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ223V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ223V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ223V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ223V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ223V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ223V.
| EEU-FR1H821L | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1H821L.pdf | |
| UCD1V100MCL1GS | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1V100MCL1GS.pdf | |
| UKW1HR33MDD1TD | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1HR33MDD1TD.pdf | |
| UVZ2C010MED1TD | 1µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2C010MED1TD.pdf | |
| UVK1H102MHD1TO | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1H102MHD1TO.pdf | |
| UPW2E220MHD | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW2E220MHD.pdf | |
| DCMC152T450BC2B | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 89.5 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | DCMC152T450BC2B.pdf | |
| 158LBA200M2EG | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165.79 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 158LBA200M2EG.pdf | |
| 861101486024 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861101486024.pdf | |
| 225CKR050M | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 75.358 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 225CKR050M.pdf | |
| UPM2D010MPD1TA | 1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2D010MPD1TA.pdf | |
| 50YXG470MEFC16X16 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG470MEFC16X16.pdf | |
| EKY-100ELL562MK40S | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKY-100ELL562MK40S.pdf | |
| 450BXW39MEFC12.5X30 | 39µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXW39MEFC12.5X30.pdf | |
| 511D476M100CG4D | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 511D476M100CG4D.pdf |