| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ220V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ220V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ220V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ220V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ220V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ220V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ220V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ220V.
| EEU-FM1H151 | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1H151.pdf | |
| UHE2A181MHD | 180µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A181MHD.pdf | |
| MAL210446222E3 | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 56 mOhm 5000 Hrs @ 105°C | MAL210446222E3.pdf | |
| PSU23335A | 233µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU23335A.pdf | |
| URZ1V100MDD | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1V100MDD.pdf | |
| ECA-2WHG100B | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2WHG100B.pdf | |
| EKYA630ELL152MLP1S | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYA630ELL152MLP1S.pdf | |
| 420CXW68MEFC12.5X40 | 68µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 420CXW68MEFC12.5X40.pdf | |
| E82D501VSN121MQ40T | CAP ALUM 120UF 500V RADIAL | E82D501VSN121MQ40T.pdf | |
| EKMW421VSN561MA35S | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW421VSN561MA35S.pdf | |
| CG632U025R3C | 6300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 28 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG632U025R3C.pdf | |
| ECE-T2WA102FA | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 166 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T2WA102FA.pdf | |
| MAL212837477E3 | 0.47µF 40V Aluminum Capacitors Radial 430 Ohm @ 100Hz | MAL212837477E3.pdf | |
| CGB2A1X6S0G105K033BC | 1µF 4V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGB2A1X6S0G105K033BC.pdf | |
| UMK105CG090DVHF | 9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105CG090DVHF.pdf |