| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ204V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 200K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ204V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ204V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ204V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ204V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ204V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ204V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ204V.
| EKZE250ELL221MHB5D | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE250ELL221MHB5D.pdf | |
| LGN2P821MELZ50 | 820µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P821MELZ50.pdf | |
| UPJ1K221MHD6TN | 220µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K221MHD6TN.pdf | |
| 860010775016 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010775016.pdf | |
| EKYA500ELL821MK25S | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYA500ELL821MK25S.pdf | |
| 25YXJ470MT810X12.5 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXJ470MT810X12.5.pdf | |
| UEP2A220MPD | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP2A220MPD.pdf | |
| 35TXW390MEFC8X25 | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35TXW390MEFC8X25.pdf | |
| 517D107M160EK6AE3 | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D107M160EK6AE3.pdf | |
| 63YXG680MEFC18X20 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 63YXG680MEFC18X20.pdf | |
| EKXJ221ELL391MM45S | 390µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ221ELL391MM45S.pdf | |
| B43231C1108M | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C1108M.pdf | |
| MAL204247339E3 | 33µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.5 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL204247339E3.pdf | |
| MAL215752821E3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215752821E3.pdf | |
| B43501G2108M82 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501G2108M82.pdf |