| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ203V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ203V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ203V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ203V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ203V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ203V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ203V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ203V.
| UPJ1A103MHD | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A103MHD.pdf | |
| UCY2G680MHD | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G680MHD.pdf | |
| 860020474012 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020474012.pdf | |
| UZE0J470MCL1GB | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZE0J470MCL1GB.pdf | |
| MAL203854101E3 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203854101E3.pdf | |
| 25YXG100MEFCCR6.3X11 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 25YXG100MEFCCR6.3X11.pdf | |
| UEP0J101MED1TA | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP0J101MED1TA.pdf | |
| MAL211651478E3 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211651478E3.pdf | |
| LKX2E471MESZ45 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2E471MESZ45.pdf | |
| 36DE843F020BC2A | 84000µF 20V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE843F020BC2A.pdf | |
| JMK316BJ106KD-T | 10µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | JMK316BJ106KD-T.pdf | |
| C0603X5R0J223K030BC | 0.022µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R0J223K030BC.pdf | |
| CGA3E2C0G2A030C080AD | 3pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G2A030C080AD.pdf | |
| 885012209023 | 0.68µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 885012209023.pdf | |
| C0805C159D5GACTU | 1.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C159D5GACTU.pdf |