| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ201V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 200 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ201V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ201V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ201V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ201V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ201V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ201V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ201V.
| B41456B8150M | 150000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 4 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B8150M.pdf | |
| UPM0J222MPD | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J222MPD.pdf | |
| LLS1E393MELC | 39000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1E393MELC.pdf | |
| ELXV101ETD120MFB5D | 12µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV101ETD120MFB5D.pdf | |
| UMA1H220MDD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1H220MDD.pdf | |
| EEU-FC1J470BJ | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J470BJ.pdf | |
| UPJ2A220MPD | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ2A220MPD.pdf | |
| UKA1E101MED | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1E101MED.pdf | |
| 400CFX2.2MEFCT810X16 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 400CFX2.2MEFCT810X16.pdf | |
| 25NXA220MEFC10X12.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25NXA220MEFC10X12.5.pdf | |
| ELXY160ELL332MK40S | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXY160ELL332MK40S.pdf | |
| MAL215096226E3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL215096226E3.pdf | |
| EGPD800ELL751MK40H | 750µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 31 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | EGPD800ELL751MK40H.pdf | |
| E36D160HPN274MCB7M | 270000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5.9 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D160HPN274MCB7M.pdf | |
| E36D201HPN333MEM9M | 33000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D201HPN333MEM9M.pdf |