| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ184V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 180K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ184V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ184V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 180k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ184V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ184V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ184V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ184V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ184V.
| UPW1E152MHD | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1E152MHD.pdf | |
| LLS1E123MELB | 12000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1E123MELB.pdf | |
| EKY-250ELL562MM40S | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL562MM40S.pdf | |
| ELXV250ELL221MH15D | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL221MH15D.pdf | |
| AHA476M16D16T-F | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA476M16D16T-F.pdf | |
| UPJ0J102MPD | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J102MPD.pdf | |
| UTS1E101MPD1TA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1E101MPD1TA.pdf | |
| MAL214036471E3 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214036471E3.pdf | |
| 450BXW22MEFC12.5X20 | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXW22MEFC12.5X20.pdf | |
| MALIEYH07LC415L02K | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 183 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LC415L02K.pdf | |
| B41689A7128Q001 | 1200µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 274 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689A7128Q001.pdf | |
| ETXH201VSN102MR45S | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH201VSN102MR45S.pdf | |
| B41605A4508M2 | 5000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 27 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A4508M2.pdf | |
| B43509E2188M000 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43509E2188M000.pdf | |
| B43540A5477M60 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5477M60.pdf |