| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ154V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 150K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ154V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ154V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 150k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ154V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ154V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ154V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ154V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ154V.
| ELXY350ELL391MJ25S | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY350ELL391MJ25S.pdf | |
| LGY1V103MELA45 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1V103MELA45.pdf | |
| B43821K2475M | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 40 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821K2475M.pdf | |
| EKZN250ELL122MJ25S | 1200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN250ELL122MJ25S.pdf | |
| UMW0J221MDD1TE | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW0J221MDD1TE.pdf | |
| B43888A1226M | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.1 Ohm @ 120Hz | B43888A1226M.pdf | |
| UTT0J471MPD | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT0J471MPD.pdf | |
| TVX2F3R3MAD | 3.3µF 315V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2F3R3MAD.pdf | |
| UBW1J221MHD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 135°C | UBW1J221MHD.pdf | |
| AEB336M2GS44B-F | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB336M2GS44B-F.pdf | |
| 380LQ182M180J052 | 1800µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ182M180J052.pdf | |
| B43501A5477M62 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A5477M62.pdf | |
| CL10B822KB8NNNC | 8200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B822KB8NNNC.pdf | |
| DEBF33D472ZN2A | 4700pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor F Radial, Disc 0.354" Dia (9.00mm) | DEBF33D472ZN2A.pdf | |
| CGA3E2X8R1H333M080AA | 0.033µF 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X8R1H333M080AA.pdf |