| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ153V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ153V.
| UHE1V222MHD6 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1V222MHD6.pdf | |
| ESMQ451VSN561MA45S | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ451VSN561MA45S.pdf | |
| UFW1E102MPD1TD | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1E102MPD1TD.pdf | |
| URS2A100MDD1TA | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2A100MDD1TA.pdf | |
| MAL213968228E3 | 2.2µF 63V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 2000 Hrs @ 105°C | MAL213968228E3.pdf | |
| MALREKB05JS268O00K | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JS268O00K.pdf | |
| LGY2E331MELA | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2E331MELA.pdf | |
| B43508G2567M62 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508G2567M62.pdf | |
| B43255A4397M | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A4397M.pdf | |
| B43504B9397M60 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B9397M60.pdf | |
| MAL210253682E3 | 6800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210253682E3.pdf | |
| CGS263U075X5R | 26000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 37 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS263U075X5R.pdf | |
| HVMLS331M250EA1C | 330µF 250V Aluminum Capacitors FlatPack 399 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS331M250EA1C.pdf | |
| CGA3E1X7R1C474K080AC | 0.47µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E1X7R1C474K080AC.pdf | |
| CGA3E2C0G1H272J080AD | 2700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G1H272J080AD.pdf |