| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 150 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 150 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ151V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ151V.
| 227UVK025MFE | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.51 Ohm @ 120Hz 1500 Hrs @ 125°C | 227UVK025MFE.pdf | |
| EMLE350ADA330MF90G | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C | EMLE350ADA330MF90G.pdf | |
| MAL215266228E3 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215266228E3.pdf | |
| ESMH500VSN472MQ35T | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VSN472MQ35T.pdf | |
| ESMG201ELL391MN40S | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG201ELL391MN40S.pdf | |
| B41252C9228M | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252C9228M.pdf | |
| 380LQ182M200A032 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ182M200A032.pdf | |
| B43504B9337M62 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B9337M62.pdf | |
| B43511E4108M80 | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 90 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511E4108M80.pdf | |
| 36DX452G025AA2A | 4500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX452G025AA2A.pdf | |
| MLP213M016EA1A | 21000µF 16V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 53 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP213M016EA1A.pdf | |
| EET-XB2E471JJ | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | EET-XB2E471JJ.pdf | |
| GRM1885C1H471GA01D | 470pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H471GA01D.pdf | |
| CBR04C569B1GAC | 5.6pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CBR04C569B1GAC.pdf | |
| C0603C104K5RALTU | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C104K5RALTU.pdf |