| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ134V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ134V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ134V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ134V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ134V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ134V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ134V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ134V.
| UCL1E221MNL1GS | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1E221MNL1GS.pdf | |
| UHE1V681MHD3 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1V681MHD3.pdf | |
| 381LR681M200J032 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 219 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR681M200J032.pdf | |
| 500LSU10000MNB90X221 | 10000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | 500LSU10000MNB90X221.pdf | |
| 383LX821M400B052VS | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 202 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 383LX821M400B052VS.pdf | |
| 10YXG82MEFCTA5X11 | 82µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 10YXG82MEFCTA5X11.pdf | |
| B41890A6227M | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 84 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41890A6227M.pdf | |
| ESMH500VNN272MP30S | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VNN272MP30S.pdf | |
| 511D108M040EN4D | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 193 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D108M040EN4D.pdf | |
| LLG2W391MELB35 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2W391MELB35.pdf | |
| B43305F2108M82 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2108M82.pdf | |
| E32D451LPN901TEE3M | 900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D451LPN901TEE3M.pdf | |
| B43703A9278M000 | 2700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 45 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43703A9278M000.pdf | |
| 36DX443G030CC2A | 44000µF 30V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX443G030CC2A.pdf | |
| MLP151M350EK0D | 150µF 350V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP151M350EK0D.pdf |