| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ133V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ133V.
| EEE-0JA220AR | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-0JA220AR.pdf | |
| UVR1H100MDD6TP | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H100MDD6TP.pdf | |
| EMZR160ADA331MF80G | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EMZR160ADA331MF80G.pdf | |
| UPA1V182MHD | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1V182MHD.pdf | |
| 865090545008 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090545008.pdf | |
| 100TXW150MEFC8X50 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100TXW150MEFC8X50.pdf | |
| SK010M250ST | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 199.04 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK010M250ST.pdf | |
| AHA476M25D16B-F | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7.1 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA476M25D16B-F.pdf | |
| 228KBM035M | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 121 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | 228KBM035M.pdf | |
| MAL215058681E3 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL215058681E3.pdf | |
| SLPX181M385C5P3 | 180µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.11 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX181M385C5P3.pdf | |
| EKMH630VSN472MA25T | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN472MA25T.pdf | |
| TVA1416 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1416.pdf | |
| MAL205646153E3 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 43 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205646153E3.pdf | |
| TVA1905 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1905.pdf |