| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ132V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ132V.
| EEU-EE2G330S | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EE2G330S.pdf | |
| UPW1J4R7MDD1TD | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1J4R7MDD1TD.pdf | |
| EKY-100ELL472MK35S | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKY-100ELL472MK35S.pdf | |
| 16MH722MEFC5X7 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16MH722MEFC5X7.pdf | |
| SLPX102M250H5P3 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX102M250H5P3.pdf | |
| UCY2H220MHD6 | 22µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2H220MHD6.pdf | |
| LLS1J222MELZ | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1J222MELZ.pdf | |
| 35ZLH220MEFCM18X11.5 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 35ZLH220MEFCM18X11.5.pdf | |
| UEP1A101MED | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1A101MED.pdf | |
| MAL202124152E3 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 245 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202124152E3.pdf | |
| EKMM451VNN271MA35T | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VNN271MA35T.pdf | |
| B43504A5337M62 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 410 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5337M62.pdf | |
| B43504B9337M87 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B9337M87.pdf | |
| MAL205727331E3 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 700 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL205727331E3.pdf | |
| E36D800HPC473ME92M | 47000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8.7 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D800HPC473ME92M.pdf |