| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ131V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ131V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ131V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ131V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ131V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ131V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ131V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ131V.
| EEA-GA1C220 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1C220.pdf | |
| EKZH350ELL470ME11D | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZH350ELL470ME11D.pdf | |
| MAL215058479E3 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215058479E3.pdf | |
| UEP1H330MPD | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1H330MPD.pdf | |
| UBT1K221MHD | 220µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1K221MHD.pdf | |
| B41896C7228M | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C7228M.pdf | |
| 200MXC680MEFCSN22X45 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC680MEFCSN22X45.pdf | |
| B43501A227M62 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A227M62.pdf | |
| B43540A2128M67 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2128M67.pdf | |
| CGS553U063V5L | 55000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS553U063V5L.pdf | |
| EET-HC2E471BA | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E471BA.pdf | |
| MVY25VC33RMF55TP | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | MVY25VC33RMF55TP.pdf | |
| C3216X7R1H474M160AA | 0.47µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R1H474M160AA.pdf | |
| 600S0R1BT250XT | 0.10pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 600S0R1BT250XT.pdf | |
| CGA2B2X8R1H331K050BA | 330pF 50V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2X8R1H331K050BA.pdf |