| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ130V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ130V.
| EEE-FK2A220P | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK2A220P.pdf | |
| UPS2E010MED1TD | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2E010MED1TD.pdf | |
| E36D401CJN222MC92M | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 75 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D401CJN222MC92M.pdf | |
| UCY2G120MPD1TD | 12µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G120MPD1TD.pdf | |
| UPW1E121MED1TA | 120µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1E121MED1TA.pdf | |
| EEU-FC1J180B | 18µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J180B.pdf | |
| 380LX271M160H012 | SNAPMOUNTS | 380LX271M160H012.pdf | |
| MAL213826102E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 250 mOhm @ 100kHz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213826102E3.pdf | |
| TVX2G220MCD | 22µF 400V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2G220MCD.pdf | |
| B43501E2128M87 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E2128M87.pdf | |
| LKS1V153MESB | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1V153MESB.pdf | |
| B43508A9477M80 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 260 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9477M80.pdf | |
| EEV-FK1H100UR | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1H100UR.pdf | |
| UWX1H0R1MCR1GB | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1H0R1MCR1GB.pdf | |
| CL31B684KAHNNNE | 0.68µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B684KAHNNNE.pdf |