| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ123V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ123V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ123V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ123V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ123V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ123V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ123V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ123V.
| LLG2E561MELZ40 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2E561MELZ40.pdf | |
| B43858C4475M | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C4475M.pdf | |
| EKZN101ELL181MK20S | 180µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN101ELL181MK20S.pdf | |
| 6.3ZL68MEFC5X7 | 68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 6.3ZL68MEFC5X7.pdf | |
| 100YXH6.8MEFC5X11 | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXH6.8MEFC5X11.pdf | |
| USR1V220MDD1TP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1V220MDD1TP.pdf | |
| UKL1C330MDDANA | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1C330MDDANA.pdf | |
| UPJ1J330MED1TA | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1J330MED1TA.pdf | |
| MALREKE00BA322CM0K | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.145 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00BA322CM0K.pdf | |
| UCM1V680MCL1GS | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1V680MCL1GS.pdf | |
| MALSECV00AG410CARK | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 320 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECV00AG410CARK.pdf | |
| ESMQ161ELL221MLN3S | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161ELL221MLN3S.pdf | |
| TE1509 | 20µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1509.pdf | |
| 511D336M250EK5D | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.88 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D336M250EK5D.pdf | |
| B43504C5107M60 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.35 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C5107M60.pdf |