| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ122V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.2K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ122V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ122V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.2k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ122V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ122V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ122V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ122V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ122V.
| UPW2V010MPD | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2V010MPD.pdf | |
| MAL214251101E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214251101E3.pdf | |
| UKT1HR33MDD1TA | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1HR33MDD1TA.pdf | |
| AVS226M25D16T-F | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M25D16T-F.pdf | |
| UVP0J221MPD1TA | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP0J221MPD1TA.pdf | |
| SK2R2M160ST | 2.2µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 90.47 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK2R2M160ST.pdf | |
| 227CKH063M | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 90 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 227CKH063M.pdf | |
| MAL214256332E3 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214256332E3.pdf | |
| EKMQ160ELL472ML25S | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ160ELL472ML25S.pdf | |
| UAS2D151MHD | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2D151MHD.pdf | |
| 500D476H050CC5A | 47µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D476H050CC5A.pdf | |
| 80D122P063JA2DE3 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 80D122P063JA2DE3.pdf | |
| 511D477M063EN4D | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 511D477M063EN4D.pdf | |
| MAL205737101E3 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 2.6 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL205737101E3.pdf | |
| C0603C472F5GACTU | 4700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C472F5GACTU.pdf |