| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ114V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ114V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ114V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ114V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ114V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ114V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ114V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ114V.
| UVR1HR47MDD1TA | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1HR47MDD1TA.pdf | |
| EEE-HB1E101AP | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1E101AP.pdf | |
| UPW1V331MPD6 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1V331MPD6.pdf | |
| EEU-HD1V221 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1V221.pdf | |
| UWJ1C220MCL1GB | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ1C220MCL1GB.pdf | |
| UPM2A3R3MDD | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM2A3R3MDD.pdf | |
| 337SML025MD10 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 337SML025MD10.pdf | |
| UKL1H331KHD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H331KHD.pdf | |
| AFK108M06F24VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK108M06F24VT-F.pdf | |
| MALIEYN07AV456F02K | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 73 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AV456F02K.pdf | |
| SEK332M050ST | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 470 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK332M050ST.pdf | |
| B43504A5107M82 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.35 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5107M82.pdf | |
| 688LBB063M2ED | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 48.76 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 688LBB063M2ED.pdf | |
| E74D251HPN302TCA5M | CAP ALUM 3000UF 250V SCREW | E74D251HPN302TCA5M.pdf | |
| 101822T050AB2A | ALUM-SCREW TERMINAL | 101822T050AB2A.pdf |