| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ113V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ113V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ113V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ113V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ113V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ113V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ113V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ113V.
| UVR1E100MDD6TP | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E100MDD6TP.pdf | |
| UVR2W4R7MPD | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2W4R7MPD.pdf | |
| UPM1C151MED1TD | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1C151MED1TD.pdf | |
| 35TLV680M12.5X13.5 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 35TLV680M12.5X13.5.pdf | |
| B41554E7229Q | 22000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 125°C | B41554E7229Q.pdf | |
| UUX0J681MNL1GS | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUX0J681MNL1GS.pdf | |
| 860160675028 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160675028.pdf | |
| LGW2D471MELZ30 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2D471MELZ30.pdf | |
| ESMQ161VSN182MA30S | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161VSN182MA30S.pdf | |
| UPM1H1R5MDD1TA | 1.5µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H1R5MDD1TA.pdf | |
| AVE686M10D16T-F | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5.85 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE686M10D16T-F.pdf | |
| UHV0J272MPD1TD | 2700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV0J272MPD1TD.pdf | |
| MALREKB00FG447C00K | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 90 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FG447C00K.pdf | |
| MAL213665222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213665222E3.pdf | |
| B43501B277M60 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B277M60.pdf |