| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ111V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ111V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ111V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ111V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ111V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ111V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ111V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ111V.
| MAL211892229E3 | 22µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.17 Ohm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211892229E3.pdf | |
| LGU2A152MELB | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2A152MELB.pdf | |
| B41505A6688M | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A6688M.pdf | |
| 860020272004 | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020272004.pdf | |
| EEV-FK1J220XP | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1J220XP.pdf | |
| PEH200MJ5220MB2 | 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | PEH200MJ5220MB2.pdf | |
| 860040575009 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860040575009.pdf | |
| UBW1C221MPD1TD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 135°C | UBW1C221MPD1TD.pdf | |
| EET-HD2G561LJ | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EET-HD2G561LJ.pdf | |
| 50YXJ2.2MT15X11 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXJ2.2MT15X11.pdf | |
| UMP0J220MDD | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP0J220MDD.pdf | |
| EMLF160ADA100MD73G | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMLF160ADA100MD73G.pdf | |
| EEU-TA1J221S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1J221S.pdf | |
| 510D476M016BB4D | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 510D476M016BB4D.pdf | |
| B43505E2687M80 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505E2687M80.pdf |