| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ110V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ110V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ110V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ110V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ110V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ110V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ110V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ110V.
| ESK106M016AC3AA | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESK106M016AC3AA.pdf | |
| B41896C7227M | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 689 mOhm @ 120Hz | B41896C7227M.pdf | |
| ESH338M010AL3AA | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH338M010AL3AA.pdf | |
| EKYB630ELL330MF11D | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYB630ELL330MF11D.pdf | |
| LNU2H332MSEG | 3300µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2H332MSEG.pdf | |
| 50YXJ22MT15X11 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXJ22MT15X11.pdf | |
| UPS1E101MED | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E101MED.pdf | |
| EMLA500ADA470MF80G | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA500ADA470MF80G.pdf | |
| 517D336M050AA6AE3 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D336M050AA6AE3.pdf | |
| MALREKB00JG333LG0K | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 320 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JG333LG0K.pdf | |
| MAL214256682E3 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214256682E3.pdf | |
| MAL210217332E3 | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 37 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210217332E3.pdf | |
| ECO-S1KA152CA | 1500µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1KA152CA.pdf | |
| EET-ED2W271EA | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 491 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2W271EA.pdf | |
| GJM0335C1ER30WB01D | 0.30pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1ER30WB01D.pdf |