| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ105V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1M OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ105V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ105V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1M | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ105V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ105V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ105V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ105V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ105V.
| MAL214699008E3 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | MAL214699008E3.pdf | |
| ESMR421VSN221MQ30S | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR421VSN221MQ30S.pdf | |
| 250BXC68MEFC16X20 | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 250BXC68MEFC16X20.pdf | |
| ECA-0JM332B | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-0JM332B.pdf | |
| URS0J101MDD1TA | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS0J101MDD1TA.pdf | |
| 160RX3012K10X12.5 | 12µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can | 160RX3012K10X12.5.pdf | |
| ULT2D120MNL1GS | 12µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | ULT2D120MNL1GS.pdf | |
| 50PX1000MEFCG412.5X25 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 50PX1000MEFCG412.5X25.pdf | |
| EMZF250ADA221MHA0G | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMZF250ADA221MHA0G.pdf | |
| B43305A2338M67 | 3300µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2338M67.pdf | |
| 36DX471F350AC2A | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX471F350AC2A.pdf | |
| B43760A5688M | 6800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43760A5688M.pdf | |
| ECO-S2HP181EA | 180µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 921 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2HP181EA.pdf | |
| GCM1885C2A471JA16D | 470pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM1885C2A471JA16D.pdf | |
| C0603X6S0G224M030BB | 0.22µF 4V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X6S0G224M030BB.pdf |