| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ104V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ104V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ104V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ104V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ104V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ104V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ104V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ104V.
| UPW1E820MED | 82µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1E820MED.pdf | |
| ESW477M050AL3AA | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 100kHz 6000 Hrs @ 105°C | ESW477M050AL3AA.pdf | |
| UCY2G220MPD | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G220MPD.pdf | |
| UUJ1C222MNQ6MS | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1C222MNQ6MS.pdf | |
| LGU1H682MELB | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1H682MELB.pdf | |
| 63ZLH100MEFC8X16 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 63ZLH100MEFC8X16.pdf | |
| 10YXF330MEFC8X11.5 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10YXF330MEFC8X11.5.pdf | |
| B41890A4108M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 66 mOhm @ 10kHz 20000 Hrs @ 105°C | B41890A4108M.pdf | |
| EKMQ100ELL153MLP1S | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ100ELL153MLP1S.pdf | |
| 510DX477M035DK2D | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 282 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | 510DX477M035DK2D.pdf | |
| EKMH250VNN223MR45T | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 23 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH250VNN223MR45T.pdf | |
| LDM2G271MERZGA | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | LDM2G271MERZGA.pdf | |
| 36DX851F200AC2A | 850µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX851F200AC2A.pdf | |
| ERHA501LGC222MCF0M | 2200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERHA501LGC222MCF0M.pdf | |
| C1812C560JCGACTU | 56pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C560JCGACTU.pdf |