| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ103V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ103V.
| MAL211818102E3 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 160 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211818102E3.pdf | |
| ELZA160ELL152MJ20S | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | ELZA160ELL152MJ20S.pdf | |
| 35PK680MEFC10X16 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 35PK680MEFC10X16.pdf | |
| UKL1H100KDDANA | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1H100KDDANA.pdf | |
| USR1H010MDD1TE | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1H010MDD1TE.pdf | |
| UVK2A2R2MDD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2A2R2MDD.pdf | |
| 16YXG470MEFCT810X12.5 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16YXG470MEFCT810X12.5.pdf | |
| UBX1C331MPL | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1C331MPL.pdf | |
| B43501F2337M | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501F2337M.pdf | |
| TVA1504-E3 | 10µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1504-E3.pdf | |
| MAL205742331E3 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 430 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205742331E3.pdf | |
| B43640A5337M007 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640A5337M007.pdf | |
| 400BXA10MEFCCC10X20 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 400BXA10MEFCCC10X20.pdf | |
| GRM0335C1H2R7CA01D | 2.7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1H2R7CA01D.pdf | |
| C320C150J2G5TA | 15pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | C320C150J2G5TA.pdf |