| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ101V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ101V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ101V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ101V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ101V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ101V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ101V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ101V.
| UPW2A180MED | 18µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2A180MED.pdf | |
| MAL215952391E3 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 380 mOhm 5000 Hrs @ 105°C | MAL215952391E3.pdf | |
| URZ0J101MDD1TD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ0J101MDD1TD.pdf | |
| UPV1E101MGD1TD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1E101MGD1TD.pdf | |
| EET-UQ2C182JA | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 111 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2C182JA.pdf | |
| 383LX821M400N052 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX821M400N052.pdf | |
| ECO-S1CP153CA | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1CP153CA.pdf | |
| EET-UQ2V391EA | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2V391EA.pdf | |
| ECA-2DM010 | 1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2DM010.pdf | |
| MALREKB00AA222J00K | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.03 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA222J00K.pdf | |
| MAL203854331E3 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203854331E3.pdf | |
| ELXY160EMC152MK25S | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXY160EMC152MK25S.pdf | |
| 511D477M016CD4D | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 748 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D477M016CD4D.pdf | |
| B43501E187M67 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 740 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E187M67.pdf | |
| B43504A227M87 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 610 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A227M87.pdf |