| Manufacturer Part Number: | ERJ-6LWJR009V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.009 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6LWJR009V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6LWJR009V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.009 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.032" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6LWJR009V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6LWJR009V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6LWJR009V is new and unused, you can buy ERJ-6LWJR009V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6LWJR009V.
| ALC10A331DC400 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 461 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | ALC10A331DC400.pdf | |
| EFL-500ELL2R2MD05D | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-500ELL2R2MD05D.pdf | |
| UVK1J680MPD1TD | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J680MPD1TD.pdf | |
| BMVK500ADA6R8MF60G | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | BMVK500ADA6R8MF60G.pdf | |
| MAL209771109E6 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209771109E6.pdf | |
| 6.3ZLG820MEFCT78X16 | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLG820MEFCT78X16.pdf | |
| UKT1A471MPD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1A471MPD.pdf | |
| 157TTA035M | 150µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.5473 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 157TTA035M.pdf | |
| 350CFX22MEFCG412.5X20 | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 350CFX22MEFCG412.5X20.pdf | |
| MAL214099511E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214099511E3.pdf | |
| B43231B1477M | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231B1477M.pdf | |
| B41252B4229M | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B4229M.pdf | |
| ECO-S2WB121BA | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.382 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2WB121BA.pdf | |
| B43601A5277M62 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5277M62.pdf | |
| EKMW421VSN391MQ50S | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW421VSN391MQ50S.pdf |