| Manufacturer Part Number: | ERJ-6DQF4R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6DQF4R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6DQF4R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6DQF4R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6DQF4R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6DQF4R3V is new and unused, you can buy ERJ-6DQF4R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6DQF4R3V.
| EEE-1CA470WR | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1CA470WR.pdf | |
| EEU-FM1H121L | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1H121L.pdf | |
| EEU-FC1J221 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J221.pdf | |
| UMP1C330MDD1TP | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1C330MDD1TP.pdf | |
| LLG2G681MELC35 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2G681MELC35.pdf | |
| LAQ2P561MELB35 | 560µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2P561MELB35.pdf | |
| 100YXA100MEFC10X20 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 100YXA100MEFC10X20.pdf | |
| UFG2A221MHM | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG2A221MHM.pdf | |
| UUG2E470MNQ1MS | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2E470MNQ1MS.pdf | |
| 30D107M100EF2A | 100µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D107M100EF2A.pdf | |
| E32D500HPN562MA41M | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 52.2 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN562MA41M.pdf | |
| ECE-S1EG682M | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | ECE-S1EG682M.pdf | |
| UVZ2F221MRH | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2F221MRH.pdf | |
| SMH10VN333M25X40T2 | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH10VN333M25X40T2.pdf | |
| B41044A6106M | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41044A6106M.pdf |