| Manufacturer Part Number: | ERJ-6CWJR030V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.03 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6CWJR030V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6CWJR030V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.03 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6CWJR030V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6CWJR030V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6CWJR030V is new and unused, you can buy ERJ-6CWJR030V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6CWJR030V.
| UMA0J220MDD1TP | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA0J220MDD1TP.pdf | |
| EET-UQ2G471JA | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G471JA.pdf | |
| EET-HC2W271DF | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 675 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2W271DF.pdf | |
| UPJ2V470MHD | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2V470MHD.pdf | |
| 25YXJ33MTA5X11 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25YXJ33MTA5X11.pdf | |
| 16PX330MEFC6.3X11 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16PX330MEFC6.3X11.pdf | |
| B41858D5227M8 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 274 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858D5227M8.pdf | |
| MALREKV05JG247O00K | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.64 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV05JG247O00K.pdf | |
| EKXJ201ELL391MMP1S | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ201ELL391MMP1S.pdf | |
| LKG1V562MESABK | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1V562MESABK.pdf | |
| ELXQ401VSN151MQ25S | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXQ401VSN151MQ25S.pdf | |
| MALIEYN07BV418L02K | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 152 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BV418L02K.pdf | |
| EKMR201VSN152MA30S | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR201VSN152MA30S.pdf | |
| 35MXC22000MEFCSN35X40 | 22000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 35MXC22000MEFCSN35X40.pdf | |
| MLP491M250EA1A | 490µF 250V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 285 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP491M250EA1A.pdf |