| Manufacturer Part Number: | ERJ-6CWJR015V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.015 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6CWJR015V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6CWJR015V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.015 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6CWJR015V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6CWJR015V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6CWJR015V is new and unused, you can buy ERJ-6CWJR015V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6CWJR015V.
| UCL1C220MCL6GS | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1C220MCL6GS.pdf | |
| EFL-350ELL220MF05D | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-350ELL220MF05D.pdf | |
| LGX2W331MELC35 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2W331MELC35.pdf | |
| UPS2FR47MPD | 0.47µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2FR47MPD.pdf | |
| EEU-FC1A221SH | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A221SH.pdf | |
| EKZH350ELL561MJ20S | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKZH350ELL561MJ20S.pdf | |
| MALIEYN07AV510E02K | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 52 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AV510E02K.pdf | |
| ESMM251VSN471MR25T | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 529 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM251VSN471MR25T.pdf | |
| B43540A2128M7 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2128M7.pdf | |
| ELXS451VSN471MA40T | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS451VSN471MA40T.pdf | |
| 381LX273M025A452 | 27000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX273M025A452.pdf | |
| B43305E2228M62 | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 60 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2228M62.pdf | |
| 382LX682M200B082V | 6800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX682M200B082V.pdf | |
| MZA10VC102MJ10TP | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | MZA10VC102MJ10TP.pdf | |
| 600S0R5BT250XT | 0.50pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 600S0R5BT250XT.pdf |