| Manufacturer Part Number: | ERJ-6CWFR030V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.03 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6CWFR030V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6CWFR030V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.03 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6CWFR030V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6CWFR030V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6CWFR030V is new and unused, you can buy ERJ-6CWFR030V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6CWFR030V.
| EDK106M025A9BAA | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 85°C | EDK106M025A9BAA.pdf | |
| EEE-FT1C470AR | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 850 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1C470AR.pdf | |
| EKZE250ELL470ME11D | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKZE250ELL470ME11D.pdf | |
| EGXL250ELL331MJ16S | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXL250ELL331MJ16S.pdf | |
| LGR2D681MELB35 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2D681MELB35.pdf | |
| UPS0J330MDD1TD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J330MDD1TD.pdf | |
| ECE-A1AN102X | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1AN102X.pdf | |
| ECA-2GM2R2B | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2GM2R2B.pdf | |
| USF1A330MDD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1A330MDD.pdf | |
| UKL1C221MPDANATD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C221MPDANATD.pdf | |
| SXR121M025ST | 120µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.55 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SXR121M025ST.pdf | |
| 160YXF100MEFC16X25 | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 160YXF100MEFC16X25.pdf | |
| ESRG160ELL332MM15S | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESRG160ELL332MM15S.pdf | |
| MALREKB05JG222P00K | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12.06 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JG222P00K.pdf | |
| B43504A9107M7 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9107M7.pdf |