| Manufacturer Part Number: | ERJ-6CWFR024V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.024 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6CWFR024V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6CWFR024V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.024 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6CWFR024V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6CWFR024V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6CWFR024V is new and unused, you can buy ERJ-6CWFR024V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6CWFR024V.
| EEE-FT1E821GP | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1E821GP.pdf | |
| LLS2A222MELZ | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2A222MELZ.pdf | |
| UMP1H2R2MDD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1H2R2MDD.pdf | |
| B41889A4158M | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 180 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A4158M.pdf | |
| EEU-TA1A471B | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1A471B.pdf | |
| MALREKA05DE233N00K | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.03 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05DE233N00K.pdf | |
| 516D477M016MN7BE3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D477M016MN7BE3.pdf | |
| E37F421HPN332MCD0M | 3300µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 28 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F421HPN332MCD0M.pdf | |
| 36D473G025DC2A | 47000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D473G025DC2A.pdf | |
| MLP473M7R5EB1C | 47000µF 7.5V Aluminum Capacitors FlatPack 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP473M7R5EB1C.pdf | |
| C1608NP01H331J080AA | 330pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608NP01H331J080AA.pdf | |
| C2012X7R2A103K085AM | 10000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R2A103K085AM.pdf | |
| GRM1555C1H1R5CA01J | 1.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H1R5CA01J.pdf | |
| D681K20Y5PH63J5R | 680pF 100V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc 0.197" Dia (5.00mm) | D681K20Y5PH63J5R.pdf | |
| K123M15X7RF53H5 | 0.012µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K123M15X7RF53H5.pdf |