| Manufacturer Part Number: | ERJ-6CWFR022V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.022 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6CWFR022V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6CWFR022V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.022 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6CWFR022V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6CWFR022V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6CWFR022V is new and unused, you can buy ERJ-6CWFR022V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6CWFR022V.
| ECA-1HHG470 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG470.pdf | |
| EEE-FK1C681GP | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1C681GP.pdf | |
| SK470M010ST | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.36 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK470M010ST.pdf | |
| 400LSU10000MNB90X151 | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | 400LSU10000MNB90X151.pdf | |
| UPJ1A102MPD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A102MPD.pdf | |
| UEP1E101MPD1TA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1E101MPD1TA.pdf | |
| ECA-2VHG220B | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2VHG220B.pdf | |
| B43540E2567M87 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2567M87.pdf | |
| 450USC330MEFCSN30X40 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USC330MEFCSN30X40.pdf | |
| B43457A6568M | 5600µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43457A6568M.pdf | |
| EEU-FC1C181B | 180µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C181B.pdf | |
| CC0201KRX5R6BB104 | 0.10µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CC0201KRX5R6BB104.pdf | |
| VY1471M31Y5UQ63V0 | 470pF 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | VY1471M31Y5UQ63V0.pdf | |
| CGA3E3X7R1V224K080AB | 0.22µF 35V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3X7R1V224K080AB.pdf | |
| C1210X102J5GACTU | 1000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210X102J5GACTU.pdf |