| Manufacturer Part Number: | ERJ-3RQJ1R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3 OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-3RQJ1R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-3RQJ1R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-3RQJ1R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-3RQJ1R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-3RQJ1R3V is new and unused, you can buy ERJ-3RQJ1R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-3RQJ1R3V.
| AFK226M63E16T-F | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.2 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M63E16T-F.pdf | |
| EKYB350ELL681MJ20S | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB350ELL681MJ20S.pdf | |
| MALREKE05AA122L00K | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.23 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05AA122L00K.pdf | |
| 517D335M100JA6AE3 | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D335M100JA6AE3.pdf | |
| EMLA250ADA100ME61G | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA250ADA100ME61G.pdf | |
| EKZG6R3ELL332MJ25S | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKZG6R3ELL332MJ25S.pdf | |
| MAL214097811E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214097811E3.pdf | |
| MAL211927479E3 | 47µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.7 Ohm @ 100Hz 4000 Hrs @ 125°C | MAL211927479E3.pdf | |
| MAL214698683E3 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 125°C | MAL214698683E3.pdf | |
| B43508C2827M62 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C2827M62.pdf | |
| B41693A8567Q7 | 560µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 120 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41693A8567Q7.pdf | |
| 53D122F063GJ7 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D122F063GJ7.pdf | |
| E82D401VEN102QA65T | CAP ALUM 1000UF 400V RADIAL | E82D401VEN102QA65T.pdf | |
| E36D251HPS152MC54M | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 87.9 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D251HPS152MC54M.pdf | |
| HES412G400X5C | 4100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 27 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | HES412G400X5C.pdf |