| Manufacturer Part Number: | DEHR33D222KN7A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Ceramic Capacitors |
| Available Quantity: | 9510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2200pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor R Radial, Disc 0.591" Dia (15.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | DEHR33D222KN7A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-DEHR33D222KN7A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | DEH Series | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | DEH | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 2200pF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) | |
| Temperature Coefficient | R | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C | |
| Applications | General Purpose | |
| Ratings | - | |
| Package / Case | Radial, Disc | |
| Size / Dimension | 0.591" Dia (15.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.709" (18.00mm) | |
| Thickness (Max) | - | |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) | |
| Features | High Voltage, Low Dissipation Factor | |
| Lead Style | Formed Leads | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | DEHR33D222KN7A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
DEHR33D222KN7A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of DEHR33D222KN7A is new and unused, you can buy DEHR33D222KN7A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for DEHR33D222KN7A.
| UVK2C331MHD | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2C331MHD.pdf | |
| 156KXM100M | 15µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 8.842 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 156KXM100M.pdf | |
| UPJ1C121MED | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1C121MED.pdf | |
| EGXL500ELL101MJC5S | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXL500ELL101MJC5S.pdf | |
| MAL214261471E3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214261471E3.pdf | |
| B41252C6478M | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252C6478M.pdf | |
| ESMH160VNN153MQ30T | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 44 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH160VNN153MQ30T.pdf | |
| B43305E2277M80 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 470 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2277M80.pdf | |
| 757D227M025CC4D | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 493 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 757D227M025CC4D.pdf | |
| 380LQ471M350A022 | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 420 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ471M350A022.pdf | |
| B43305C2827M82 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2827M82.pdf | |
| MAL215637153E3 | 15000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215637153E3.pdf | |
| 53D131F250HJ6 | 130µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.238 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 53D131F250HJ6.pdf | |
| ECA-1HHG0R1 | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG0R1.pdf | |
| EEG-A1E473FGE | 47000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | EEG-A1E473FGE.pdf |