| Manufacturer Part Number: | DEA1X3F820JN3A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Ceramic Capacitors |
| Available Quantity: | 9910 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 82pF 3150V (3.15kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | DEA1X3F820JN3A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-DEA1X3F820JN3A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | DEA Series | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | DEA | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 82pF | |
| Tolerance | ±5% | |
| Voltage - Rated | 3150V (3.15kV) | |
| Temperature Coefficient | SL | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C | |
| Applications | General Purpose | |
| Ratings | - | |
| Package / Case | Radial, Disc | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Thickness (Max) | - | |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) | |
| Features | High Voltage | |
| Lead Style | Formed Leads | |
| Standard Package | 900 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | DEA1X3F820JN3A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
DEA1X3F820JN3A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of DEA1X3F820JN3A is new and unused, you can buy DEA1X3F820JN3A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for DEA1X3F820JN3A.
| UWT1H221MNL1GS | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1H221MNL1GS.pdf | |
| UPW1E152MHD | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1E152MHD.pdf | |
| UPS1A151MED1TD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1A151MED1TD.pdf | |
| UVK1HR33MDD | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1HR33MDD.pdf | |
| UHD1V330MDD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1V330MDD.pdf | |
| EKMH500VNN562MQ40S | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 59 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VNN562MQ40S.pdf | |
| AEB107M2CS44T-F | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB107M2CS44T-F.pdf | |
| B43601A9108M | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9108M.pdf | |
| MAL212365101E3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.8 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212365101E3.pdf | |
| E36D800HPN104MEE3N | 100000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5.5 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D800HPN104MEE3N.pdf | |
| HVMLS331M200EK0C | 330µF 200V Aluminum Capacitors FlatPack 426 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS331M200EK0C.pdf | |
| EEV-FK1C470UR | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1C470UR.pdf | |
| CL21B104JBCNNNC | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B104JBCNNNC.pdf | |
| CBR08C680JAGAC | 68pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C680JAGAC.pdf | |
| GRM3195C1H153JA01D | 0.015µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM3195C1H153JA01D.pdf |