| Manufacturer Part Number: | CRGV0603J200K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 200K OHM 5% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV0603J200K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV0603J200K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1879528-8 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV0603J200K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV0603J200K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRGV0603J200K is new and unused, you can buy CRGV0603J200K TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV0603J200K.
| 63ZLJ82M8X11.5 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ82M8X11.5.pdf | |
| 381LX182M063H022 | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX182M063H022.pdf | |
| SLP331M200C1P3 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP331M200C1P3.pdf | |
| 35THV22M6.3X8 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 35THV22M6.3X8.pdf | |
| UJB0L223THD | 22000µF 5.5V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UJB0L223THD.pdf | |
| 380LX681M250J452 | SNAPMOUNTS | 380LX681M250J452.pdf | |
| MAL215657272E3 | 2700µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 97 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215657272E3.pdf | |
| B43505A5107M80 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.36 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A5107M80.pdf | |
| MALIEYH07BB512F02K | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BB512F02K.pdf | |
| MAL205058332E3 | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 48 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205058332E3.pdf | |
| B43515C0567M | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43515C0567M.pdf | |
| E32D500HPN103UDA5N | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN103UDA5N.pdf | |
| UHE1C121MET | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHE1C121MET.pdf | |
| B41828A2109M | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A2109M.pdf | |
| GRM219R72A562KA01D | 5600pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM219R72A562KA01D.pdf |