| Manufacturer Part Number: | CRG0805F34K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRG0805F34K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRG0805F34K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRG, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRG0805F34K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRG0805F34K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRG0805F34K is new and unused, you can buy CRG0805F34K TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRG0805F34K.
| UPW1H4R7MDD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1H4R7MDD.pdf | |
| EEU-FC1E181 | 180µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E181.pdf | |
| MAL212017102E3 | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 59 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212017102E3.pdf | |
| 381LR561M400A452 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 237 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR561M400A452.pdf | |
| UVR2C102MRD | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2C102MRD.pdf | |
| UUL1H0R1MCL1GS | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1H0R1MCL1GS.pdf | |
| 860160575026 | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160575026.pdf | |
| 100NA22MEFC10X12.5 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 100NA22MEFC10X12.5.pdf | |
| 516D226M063LL6AE3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D226M063LL6AE3.pdf | |
| EKXJ421ELL270MJ35S | 27µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ421ELL270MJ35S.pdf | |
| B43252A6686M | 68µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A6686M.pdf | |
| 400VXH330MEFCSN30X30 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 400VXH330MEFCSN30X30.pdf | |
| ELXS161VSN222MA35S | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS161VSN222MA35S.pdf | |
| E36D800LLN393ME79M | 39000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D800LLN393ME79M.pdf | |
| CGS263U150X5R | 26000µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS263U150X5R.pdf |