| Manufacturer Part Number: | CRG0603F82K/10 |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRG0603F82K/10 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRG0603F82K/10 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1623002-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRG, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRG0603F82K/10 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRG0603F82K/10 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRG0603F82K/10 is new and unused, you can buy CRG0603F82K/10 TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRG0603F82K/10.
| ECO-S1EA183EA | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1EA183EA.pdf | |
| E36D201HPN223MED0M | 22000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10.8 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D201HPN223MED0M.pdf | |
| UCZ2A820MNQ1MS | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 280 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | UCZ2A820MNQ1MS.pdf | |
| UVY2V2R2MED | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2V2R2MED.pdf | |
| UPM1H470MED1TA | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1H470MED1TA.pdf | |
| UMW1E101MDD1TE | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1E101MDD1TE.pdf | |
| UPJ1K471MHD6 | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K471MHD6.pdf | |
| B43501A3107M | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3107M.pdf | |
| 315MXC180MEFCSN22X35 | 180µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 315MXC180MEFCSN22X35.pdf | |
| 381LQ151M400H022 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.216 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ151M400H022.pdf | |
| B43305B2687M7 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B2687M7.pdf | |
| B43501A277M87 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A277M87.pdf | |
| E91F501VNT102MUA5T | 1000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 88 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F501VNT102MUA5T.pdf | |
| 450LSU8200MNB90X191 | 8200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | 450LSU8200MNB90X191.pdf | |
| ECE-V1AA330NP | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | ECE-V1AA330NP.pdf |