| Manufacturer Part Number: | CRG0603F47K/10 |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRG0603F47K/10 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRG0603F47K/10 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1622952-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRG, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 47k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRG0603F47K/10 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRG0603F47K/10 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRG0603F47K/10 is new and unused, you can buy CRG0603F47K/10 TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRG0603F47K/10.
| LGL2W471MELC35 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2W471MELC35.pdf | |
| MAL205756479E3 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3 Ohm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205756479E3.pdf | |
| EET-HC2C272KA | 2700µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C272KA.pdf | |
| EKY-630ELL471MK30S | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-630ELL471MK30S.pdf | |
| LNC2W472MSEG | 4700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2W472MSEG.pdf | |
| AVS107M10D16T-F | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS107M10D16T-F.pdf | |
| EEU-FC1J680BJ | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J680BJ.pdf | |
| 50NSKV2.2M5X5.5 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 50NSKV2.2M5X5.5.pdf | |
| 50YXG330MEFCT810X23 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXG330MEFCT810X23.pdf | |
| 200WA47MEFCGC16X16 | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 200WA47MEFCGC16X16.pdf | |
| EKXJ451ELL820ML45S | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL820ML45S.pdf | |
| E92F351VSN561MA40T | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 192 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F351VSN561MA40T.pdf | |
| B43508A2158M7 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2158M7.pdf | |
| MAL210263472E3 | 4700µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210263472E3.pdf | |
| UHE1A822MHT | 8200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE1A822MHT.pdf |