| Manufacturer Part Number: | CRG0603F22K/10 |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22K OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRG0603F22K/10 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRG0603F22K/10 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1622886-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRG, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRG0603F22K/10 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRG0603F22K/10 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRG0603F22K/10 is new and unused, you can buy CRG0603F22K/10 TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRG0603F22K/10.
| EEE-FC0J101P | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC0J101P.pdf | |
| LLS2V102MELC | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2V102MELC.pdf | |
| UWX1E470MCL1GB | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1E470MCL1GB.pdf | |
| UCB1VR47MCL1GS | 0.47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCB1VR47MCL1GS.pdf | |
| MALREKA00PB168NL0K | 6.8µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 29.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB168NL0K.pdf | |
| MALREKA00PB310JN0K | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB310JN0K.pdf | |
| 336SML050M | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6.029 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 336SML050M.pdf | |
| 400BXC3.3MEFC10X12.5 | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 400BXC3.3MEFC10X12.5.pdf | |
| ESMG251ETD100MJ16S | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG251ETD100MJ16S.pdf | |
| TYRV1V228F25ML | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | TYRV1V228F25ML.pdf | |
| B43866C4156M | 15µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C4156M.pdf | |
| 827LBA100M2BC | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 404.36 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 827LBA100M2BC.pdf | |
| 25RX302200M16X31.5 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 25RX302200M16X31.5.pdf | |
| 477LMB250M2BH | ELECTROLYTIC | 477LMB250M2BH.pdf | |
| B43504E2158M62 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 90 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2158M62.pdf |